PTT güvencesi ile %100 güvenli alışveriş.

Bebeğinizi Emzirirken Size Yardımcı Ürünler

Kampanya Geçerlilik Tarihi : 14-09-2020 / 29-01-2021
Bebeğinizi Emzirirken Size Yardımcı Ürünler

Bebeğinizi Emzirirken Size Yardımcı Ürünler

Anne sütü,  bebekler için mucizevi özelliktedir ve bebeklere gereksinimi olan tüm besin ögelerini tek başına ilk 6 ay sağlayabilen en iyi besindir.Anne sütü, bebekler için en iyi ve en doğal besindir. Anne sütü, normal doğum haftasında doğan tüm sağlıklı bebeklerin ihtiyaçlarını 6 ay tek başına karşılayabilir. Emzirmenin 6 aydan sonra uygun ek gıdalar eşliğinde en az 1 yaşına kadar devam edilmesi önerilir. 

Anne emzirme döneminde birçok gereksinime ihtiyaç duyar. Günümüzde çalışan annelerin artması ile anne sütünün sağılıp eve bırakılması ve bebeğin daha sonra anne sütünü tüketmesi ihtiyacı doğmuştur. Bunun için manuel göğüs pompaları, daha hızlı ve pratik olan elektrikli göğüs pompaları geliştirilmiştir. 

Bebeğinizi her ortamda rahat bir şekilde emzirmeniz için emzirme önlükleri ve emzirme yastıkları artık size kolaylık sağlamaktadır.

Anne sütünü bozulmadan saklayabilmek için saklama koşullarına son derece dikkat etmelisiniz. Sağlık Bakanlığının açıklamalarına göre sütü oda sıcaklığında bekletecekseniz (19-26°C) 3 saat, buzdolabında bekleteceksiniz (0-4°C) 3 gün, derin dondurucuda bekleteceksiniz (-18°C) 3 ay boyunca muhafaza edebilirsiniz.Bunun için anne sütü süt saklama poşetleri ve süt saklama kapları üretilmiştir.Bu ürünler ile anne sütünü dilediğiniz şekilde saklayabilirsiniz.

 
Her gün en az 10-12 bardak su tüketmesi, anne sütünün artmasını sağlar. Yapılan bilimsel çalışmalarda bazı gıda ve bitkilerin özellikle anne sütünü artırdığı görülmektedir. Bunların başında da rezene gelir. Rezene; dereotugillerden bir bitkidir ve anne sütünü artırır. Isırgan otu, fesleğen ve biberiye de anne sütünü artıran diğer bitkilerdir." Humana still tea içeriğinde rezene ve süt arttırıcı bitkiler vardır ve doğaldır.

Sindirim sistemi, enfeksiyonlar için koruyucu maddeler içerdiğinden anne sütü almayan bebekler sık sık enfeksiyonlara yakalanır.
- Orta kulak iltihabı riskini anne sütü alan bebeklere göre daha fazladır.
- Bazı kronik hastalıkların oluşma riski anne sütü almayan bebeklerde daha fazladır.(Tip 1 Diyabet, Çölyak hastalığı, Obezite, Koroner Kalp Hastalıkları gibi)
- Bebeğin ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan anne sütü alınmadığında, dikkat azlığı sendromu, ilgisizlik gibi sorunlar ile karşılaşılabilir.
- Anne sütü almayan bebekler daha sık ağlarlar.